Skalbimo mašinos valymas

Pradžia / Meistro patarimai / Skalbimo mašinos valymas

Kad skalbimo mašina ilgai tarnautų, reikia tinkamai ją prižiūrėti. Bene svarbiausias darbas – tinkamas skalbyklės valymas.

Pagrindinės skalbimo mašinų gedimų priežastys – užsiteršęs filtras ir apnašos bake. Reguliariai valant filtrą ir saugant nuo apnašų skalbimo mašina veiks kur kas ilgiau. Būtina naudoti vandenį minkštinančias priemones (nukalkintojus) arba sumontuoti vandenį minkštinantį filtrą. Minkštas vanduo ir skalbia geriau, ir neišskiria kalkių nuosėdų, kurios nusėda ant kaitinimo elemento, kitų mazgų ir gadina mašiną. Kiti meistrai rekomenduoja skalbimo mašinos valymui naudoti citrinos rūgštį, actą arba kitas priemones. Mes to nerekomenduojame, nes rūgštis pašalina ne tik nuosėdas, bet taip pat „graužia“ ir kitas, ypač metalines, dalis. Neišradinėkime dviračio – skalbkime minkštu vandeniu ir skalbimo mašina tarnaus ilgiau ir skalbs švariau. Praeitais metais taisėme 25 metų senumo skalbimo mašiną, kurios šeimininkai nuo pat pradžių įsirengė filtrus – mašinos vidus kaip naujas, nebuvo jokių nuosėdų.

Skalbimo mašinos vandens išleidimo filtro valymas. Tai padaryti nesudėtinga. Filtras yra priekyje, žemutinėje korpuso dalyje. Patieskite ant žemės šluostę, kad surinktų išsiliejusį vandenį, ir sukdami prieš laikrodžio rodyklę po truputį atsukite filtro dangtelį. Sukite po truputį, kad spėtumėte surinkti išsiliejusį vandenį. Atsukę, pašalinkite susikaupusius nešvarumus, patikrinkite filtro ertmę ir viską išvalę užsukite filtrą.

Skalbimo priemonių stalčiaus valymas. Laikui bėgant šiame stalčiuje kaupiasi neištirpę milteliai, įvairūs nešvarumai. Skalbimo metu visi nešvarumai gali patekti į būgną ir užteršti skalbinius. Kad to nenutiktų, reguliariai valykite stalčiuką. Stalčiuką reikėtų išimti, išplauti karštu vandeniu, jeigu reikia, naudoti šepetėlį arba chemines valymo priemones.

Taip pat būtina valyti ir durų guminės tarpinės (durų gumos) klostes, nes jose dažnai kaupiasi nešvarumai ir netgi pelėsis. Po skalbimo, bent jau valandai, palikite praviras skalbimo mašinos dureles, kad mašina prasivėdintų.

Labai dažna šeimininkų klaida – atsiradus pašaliniam garsui arba kokiam nors kitam nesklandumui, nenaudokite skalbimo mašinos, o kvieskite meistrą. Dažnai pasitaiko atvejų, kai šeimininkės nekreipia dėmesio į pašalinius garsus arba kitus nesklandumus ir skalbia tol, kol mašina sustoja. Tada gali tekti atlikti sudėtingą, brangiai kainuojantį remontą arba net keisti prietaisą. Viso to galima išvengti laiku užkirtus kelią rimtiems defektams ir taip nemažai sutaupyti. Kai kuriose šalyse labai populiari paslauga – skalbimo mašinos arba kito prietaiso profilaktinis patikrinimas. Jo metu meistras patikrina prietaiso darbą, visus mazgus ir, esant reikalui, pašalina atsiradusius gedimus. Šią paslaugą rekomenduojama atlikti kas metus, ji nėra brangi ir ne tik prailgina prietaiso tarnavimo laiką, bet ir sutaupo pinigų, nes atsiradę defektai pastebimi pačioje užuomazgoje.