Kokį šaldytuvą pirkti?

Pradžia / Meistro patarimai / Kokį šaldytuvą pirkti?

Vienas iš svarbiausių dalykų renkantis šaldytuvą yra matmenys. Prieš pirkdami išsimatuokite vietos, į kurią statysite šaldytuvą, parametrus. Pagal tai derinsite savo šaldytuvo dydį, aukštį, plotį.

Taip pat labai svarbi šaldytuvo ir šaldiklio talpa. Renkantis, kokį šaldytuvą pirkti, būtinai atkreipkite į tai dėmesį.

Atkreipkite dėmesį, kokios energetinio efektyvumo klasės šaldytuvą perkate. A klasė – aukščiausias energetinis efektyvumas, B – mažesnis, C – dar mažesnis, tačiau pastaruoju metu prekyboje nematyti žemesnės kaip A klasės šaldytuvų. A klasė dar skirstoma į A+, A++ ir A+++. Tai papildomai, 10, 20 arba 30 % didesnis energetinis efektyvumas.

Šaldytuvo skleidžiamas triukšmas taip pat aktualus kriterijus. Kokybiškų šaldytuvų triukšmo lygis yra 35–36 decibelai. Šaldytuvų gamintojai gamina vis tylesnius šaldytuvus.

Tradiciniai šaldytuvai turi du skyrius – šaldytuvą ir šaldiklį. Šaldytuve temperatūra yra aukštesnė – +3–+8 laipsniai, jis turi automatinę atitirpinimo funkciją. Šaldiklyje – -15–-25 laipsniai. Tokius šaldytuvus laikas nuo laiko patariama išjungti ir atitirpinti. Kita rūšis – dalinai bešerkšnė sistema. Šaldiklis yra bešerkšnis, o likęs šaldytuvas šaldomas standartine šaldymo sistema. Veikia automatinis atitirpinimas – šaldytuvas atšąla, rasoja galinė sienelė, susidaręs vandens kondensatas subėga žemyn. Trečioji rūšis – visiškai bešerkšnė sistema. Ir šaldytuvo vidus, ir šaldiklis yra bešerkšniai. Iš šaldiklio ortakiais paduodamas šaltas oras į šaldiklį ir šaldytuvą, nesusidaro šerkšnas ant šaldiklio ir šaldytuvo vidaus sienelių. Juos paprasčiau prižiūrėti, nes nebereikia atitirpinti šaldiklio. Tai efektyviausias būdas nuo bakterijų ir nešvarumų. Taip pat, priklausomai nuo virtuvės išmatavimų, galite rinktis tradicinius, vienų durų su šaldymo kamera viduje ar be jos šaldytuvus. Taip pat didesnių išmatavimų dviejų, trijų ar keturių durų šaldytuvus.

Rinkdamiesi atkreipkite dėmesį:

  • Durelės turi varstytis patogiai, į reikiamą pusę (ne visuose šaldytuvuose galima pakeisti varstymo kryptį arba tai padaryti sudėtinga).
  • Atkreipkite dėmesį į lentynėlių tvirtinimą, priklausomai nuo šaldytuvo, jos gali išlaikyti 30, 50 kg arba netgi 70 kg svorį.
  • Pasirinkite šaldiklio padėtį – viršuje arba apačioje.
  • Papildomos funkcijos. Šaldytuvų gamintojai stengiasi papildyti gaminamus šaldytuvus vis naujais priedais ir technologijomis.
  • Galima rinktis šaldytuvą su reguliuojama temperatūra, matoma ekranėlyje, šaldytuvą su garsiniu signalu, įspėjančiu, kad prietaiso durelės neuždarytos, su „atostogų“ funkcija, kai šaldytuvo skyrius atsijungia, dirba tik šaldiklis, kol jūs išvykę atostogauti. Taip pat greito užšaldymo funkcija, kai reikia greitai užšaldyti produktus.
  • Montuojami šaldytuvai yra priderinami prie virtuvės interjero. Bet tokie šaldytuvai turi daug trūkumų – visų pirma yra mažesnės talpos. Yra brangesni, be to, gana sudėtingas montavimas – reikia numatyti aušinimo kanalus. Tokie šaldytuvai visada būna balti.